Kur buvai anksčiau arba MD kaimynui/draugui/pusbroliui

Kur buvai anksčiau arba MD kaimynui/draugui/pusbroliui
Publikuota 2019-07-08 Skaitė 2944

Pradžia

Turkai jau ilgą laiką gamina labai smagius MD, bet buvo vienas niuansas. Tiek Makto, tiek Nokta, o po to jau ir Makto|Nokta neturėjo MD nuo kurio prasideda šis hobis, t.y. MD kuris kainuoja kelis šimtus Eur. ir gali tapti pirmuoju MD tavo rankose, jei dar nežinai ar iš viso norėsi užsiimti šiuo hobiu. Turkų MD kainos prasidėdavo nuo 600-700 Eur, o tai jau ne tie pinigai, kurie gali būti skirti norui pabandyti, o gal patiks. Ir štai po daugiau kaip po poros metų maitinimo pažadais Nokta|Makro išleido ilgai lauktą savo pigųjį Simplex+. Valio, kolegos! 

O kas toliau?

 

Sutinkimas ir ergonomika

Tai gi. Bac! Tai vienas kompaktiškiausių MD rinkoje… Gamintojas deklaruoja kiek daugiau nei pusmetrį (63 cm), čia gal ne tiek meluoja kiek nesako visos tiesos. 63 cm - tai suskleistas MD rėmas, be ritės. Pridėkit dar desėtką cm ir gausite paruošto transportavimui MD ilgį. Ir vis gi Simplex+ lieka vienas trumpiausių MD rinkoje. 

Toliau pats rėmas. Pirmą kartą pas turkus tokio tipo rėmas atsirado kartu su Anfibio, ir jis, mano nuomone, buvo smarkiai per sunkus. Išleisdami Simplex+, turkai viską apgalvojo ir šio MD su tiesiu, teleskopiniu rėmu svoris krito vos ne pusę kg., o tai mieli kolegos, vaikščiojantys visa dieną, yra jau šis tas. Naujasis rėmas sutvertas tvirtai, niekas nekliba ir nesimakaluoja. Teleskopinio rėmo užspaudėjai veikia puikiai ir rėmas lieka tolio ilgio koks ir buvo nustatytas. Mano nuomone detektoriai su tokio tipo užspaudėjais turi vieną minusą, už užspaudimo konstrukcijos užsikabina laidai ir tai trukdo lengvai išskleisti arba sustumti rėmą. Šią problemą turėjo jau anksčiau bandyti Anfibio ir XP Goldmaxx‘as. Naujos konstrukcijos bloko tvirtinimas sužlugdė mano viltis Kruzer‘io arba Amfibio „galvą“ patupdyti ant naujo ir tikrai patogaus rėmo.

Simplex+ valdymo blokas kitoks nei prieš tai buvusių turkų MD. Ir jis tiktai patogus. Didelius mygtukus patogu spaudinėti su pirštinėmis, o tai kad jie gumuoti palengvina navigacija po vandeniu. Pati guma yra skaidri ir ikonos po ja puikiai matosi, bet jau po pirmų išėjimų su MD buvo galima pastebėti, kad skaidri guma nuo mygtukų lietimo su žemėtomis rankomis pradeda brūžintis ir manau po kiek laiko šie mygtukai taps matiniai, o ikonos ne tokios įskaitomos.

 

Išėjimai. Arimas ir miškas.

Simplex+ turi 4 paieškos režimus – „Visi metalai“, Laukas, Parkas ir Pliažas. Galima pagalvoti kad pavadinimus turkai nusižiūrėjo nuo Equinox‘o, pakeisdami savo 2 Tone ir 3 Tone pavadinimus. Išėjimų metu pagrinde buvo naudojami režimai Laukas ir Parkas. Kaip galima spėti, tai tie patys įprasti 2 ir 3Tone režimai iš ankstesniųjų turkų MD. Laukas turi 2 garso tonus, Parkas – 3. 

Režimas Laukas ant arimo. Kelis kartus papuolė laukas artas plūgais su giliomis vagomis. Su didele rite vaikščioti gal kiek nepatogu bet visgi įmanoma. Monetiniai signalai labai aiškūs ir tvirti, kartu kasėsi ir gilzės bei skardinio stogo likučiai. Pasimokius VDI reikšmes gyvai, jau buvo galima prognozuoti kas yra po rite. Kitas reikalas dideli juodo metalo gabalai, bei juodo metalo žiedai. Čia jau supranti kodėl šį MD turkai vadina „entry level“ detektoriumi. Su šiais signalais praleisdavau daugiausia laiko, norėdamas įsitikinti ar tai kasamas signalas ar ne. Juodo metalo centras „muša“ į spalvotą taip stipriai ir švariai, kad ausys liepia rankoms kasti būtent toje vietoje, bet čia įsijungia smegenys kurios prašo, kryžiuoti signalą ir tikrinti jo kraštus. Ir tik taip. Su Simplex+ kitaip kol kas nebus, visi signalai turės būti kryžiuojami, o signalo kraštai čiupinėjami, norint surasti signalo kraštą ir išgirsti kaip jis skamba. Puikaus signalo kraštų garso „nuvažiavimas“ reikšdavo, kad po rite juodas metalas. Ir taip buvo kas kart, kai tik paimdavo azartas ir kastuvas smigdavo iš karto išgirdus „švarų“ signalą. Režimas Laukas yra gilus, bet nereikia tikėti viskuo ką rodo per YouTubą. Su šiuo režimu vaikščiojimas yra lėtesnis ir reikalaujantis daugiau kantrybės klausant ką jis nori pasakyti. Manau tai bus pagrindinis režimas kuriuo vaikščios mūsų ieškotojai. 

 

Režimas Parkas. Greitas ir smagus režimas turintis 3 garso tonus, ne tokiems kantriems. Metalų skyrimas niekuo nenusileidžianti „didesniems“ MD ir net galintis su jais lygiuotis. Gylis ne toks didelis kaip Lauko režime, bet skųstis tikrai negalima. Gaudyti juodo metalo kraštus vis tiek reikės, bet tai padaryti bus kiek lengviau.

 

Summa Summarum.

Kaip ir rašiau. Pažengęs vartotojas šį MD gali turėti kaip atsarginį. Na, o pradedančiajam šiuo metu geresnės alternatyvos už tokius pinigus tikrai nėra (kalba apie naujus MD,o ne apie „antrinę rinką“). Nardinimas, akumuliatoriai, belaidės ausinės ir kiti dalykai, kurių neturi šio kainų segmento konkurentai Simplex+ iškelia į pirmą vietą.

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2020-10-14
Susidomėjai šiuo nuostabiu hobiu? Esi visiškai pasimetęs tarp daugybės modelių ir kainų? Nerandi rei...