Nokta|Makro Impact – kai ranką prikiša NASA

Nokta|Makro Impact – kai ranką prikiša NASA
Publikuota 2020-08-24 Skaitė 1112

Visi jau pabandėte turkišką Simplex? Laikas pereiti į kitą lygį ir pasižiūrėti kažką rimčiau. 2017 metais, tuomet dar atskiras gamintojas Nokta išleido savo flagmaną – Nokta Impact. Šį detektorių testuoti turkams padėjo toks Thomas Dankowski‘s, užkietėjęs detektoristas, kuris dirba NASA, todėl galutinis rezultatas gavosi baisiai smarkus. Mano kukli persona, praėjus keliems metams po debiuto, gavo galimybę patestuoti jau susijungusių kompanijų Nokta|Makro Impact Pro versiją.

 

Įspūdis apie „geležį“ ir „protą“

Atidarius Impact‘o dėžę supranti, kad čia gamintojas nusiteikęs rimtai. Pilnas faršas. Pats detektorius, dvi DD ritės IM28 ir IM19, ausinės (tiesa su laidu,), apsaugos nuo lietaus ant bloko ir ekrano, kojelės, akumuliatoriai su pakrovėju, papildoma apatinė štanga, duomenų/pakrovimo laidai ir visa tai susideda į transportavimo krepšį/kuprinę. Kitaip tariant, pasiėmei Impact‘ą, pasiėmei kastuvą ir vu a lia! Pasiruošęs!

Detektorius susirenka labai tvirtai ir dalys puikiai tenka viena kitai. Kitas, iš karto į akis krentantis dalykas, ritės laidas, jis yra paslėptas štangos viduje ir jo nereikia vynioti išorėje. Sveria Impact‘as ~2 kg, kai pagalvoji – daugoka, bet su rite IM28 jis yra puikiai subalansuotas ir patogiai guli rankoje. Nuovargis nuo svorio pasijaučia antroje dienos pusėje, tenka pakeisti ranką ir toliau „vynioji“ kilometrus. Detektorius turi integruotą belaidį siųstuvą ir prie jo galite pririšti bet kurias belaides Nokta|Makro ausines – mėlynas, žalias ar baltas. Pinpoint‘o (kartu ir grunto balanso) trigeris yra atskira svirtelė/jungiklis spaudžiamas rodomuoju pirštu, tai dar ankstesnių Nokta|Makro detektorių palikimas, ir tai tikriausiai vienas patogiausių variantų kai naudoji pinpoint‘o režimą detektoriuje. Detektorius maitinamas 4 AA baterijomis arba akumuliatoriais ir priklausomai nuo to, kokiu paieškos režimu dirbi, jų užtenka 8-15 valandų.

Impact‘o valdymas yra intuityvus ir paprastas, viskas matoma ekrane ir jokių paslėptų meniu opcijų iki kurių sunku nusigauti. Dideli VDI skaičiai ekrano viduryje, nustatymai smulkesniu šriftu šonuose. 12 paieškos programų – 12! Kurias dar gali pasisukioti kaip patogiau. 12! Net Deus’as ir tas vos 10 turi J Jau nekalbant apie Vanquish‘us, Ace’us ar Terra‘s. 2 statiniai režimai, 2 all-metal režimai be diskriminacijos ir 8 diskriminaciniai režimai. Kiekvienai situacijai su Impact’u esi pasiruošęs. Keičiami paieškos dažniai 5-14-20 kHz. Mano nuomone, tai pagrindiniai „darbiniai“ dažniai mūsų kraštuose. Taip kad, norit tankų ieškot, prašom STA arba GEN ir 5kHz, plonytėms auksinėms grandinėlėms 20kHz ir pavyzdžiui DI99 ar DI3. Kiekvienas ras tai ko reikia, pagal poreikius. 5 kHz bus naudojamas gilesniems ir didesniems taikiniams rasti. 20 kHz smulkiems daiktams šiukšlyne ar paplūdimyje. Tuo tarpu 14 kHz bus pagrindinis dažnis, su kuriuo praleisite daugiausiai laiko laukuose ar miškuose.

Nepamištam kad komplekte yra dvi ritės. IM28 (28x18 cm) ir IM19 (19x10 cm). 28‘tukas, manau, pati žinomiausia turkų ritė. Panašias rites, standartinėje komplektacijoje, turėjo Racer‘is ir Fors Relic‘as, o identiškas, vėliau, paveldėjo Kruzer‘is ir net pats Inventio. Ši ritė pasižymi puikiu gyliu ir tikslumu. Ji labai stabili ir nebijo stuktelėjimų į grustus ar žolę. Dėl savo elipsinės formos, nenaudojant pinpoint‘o, kryžiuojant mostais, labai lengva nustatyti taikinio buvimo vietą. IM19 – šiukšlynų dievas J. Ši ritė pasižymi dar didesniu tikslumu ir esant įgūdžiams su ja lengva ieškoti net ir ant vinių kilimo. Su šia rite taip pat šukavau ir smėlį paplūdimiuose, bei ieškojau vandenyje.

 

Čia reikia paminėti, kad ritės yra atsparios vandeniui, deja pats blokas su ekranu nėra nardinami. Paieškoms prie vandens ir vandenyje pats tas, jei nebrendi iki kaklo.

 

Paieškos

Įgarsinimas labai geras, visi laidūs daiktai žemėje tiksliai girdisi ausinėse. Jų nuspalvinimas garsu yra tikslus ir informatyvus. Atsistatymo greitis irgi įspūdingas. Garso peršokimas nuo juodo prie spalvoto labai aiškus ir suprantamas. Nedariau vadinamojo „nail board “, bet iš to ką trauki iš duobės po iškasto signalo, įspūdis susidaro toks kad daiktai guli vienas ant kito. Gamykliškai tonai yra sureguliuoti puikiai, bet juos galima persistatyti kaip patogiau ieškančiojo ausiai, aš „spalvotus“ pasidariau aukštesnius, palikdamas didesnį tarpą tarp „juodo“ ir „spalvoto“ garso.

Vienas svarbus dalykas, kuris taikomas ir kitiems detektoriams, tinkamas grunto subalansavimas. Automatinis grunto balansavimas pas Impact‘ą tai darosi labai paprastai ir greitai. Nustumiam pinpoint‘o trigerį pirmyn ir kilnojam ritę. Viskas. Kai grunto balanso skaičiai, mano atveju, bent tris kartus užsifiksuoja vienodi arba vieno skaičiaus skirtumu –gruntas subalansuotas. Nepamirštam pasikeitus gruntui po kojomis perbalansuoti. Laiko daug neužima, bet rezultatas su teisingu grunto balansu gali maloniai nustebinti.

Paieškos režimų daug ir kartais net sunku išsirinkti su kuriuo gi čia pasivaikščiojus. Aš dažniausiai naudojau DI3, DI4, DI99 ir VLX2 režimus kai ėjau į žvalgybą arba vietas kuriose jau esu buvęs. Pastaruosiuose dar kartą įsitikinau, kad „išmuštų“ laukų nebūna. Kasamų signalų, kuriuos su kitais detektoriais buvau nurašęs arba neišgirdau, buvo visa krūva. Pliažuose ir vandenyje naudojausi DI3 programą ir IM19 ritę, ši kombinacija nėra tokia gili, bet turinti labai gerą atsistatymo greitį.

 

Miškuose rinkausi IM19 ritę, ji patogesnė dėl savo nedideli dydžio, su ja lengviau gaunasi landžioti tarp šakų ir šaknų. Programa DI2, mano galva, tai pati giliausia iš diskriminacinių programų.

Su šiuo detektoriumi papuoliau ir į pagalbą archeologams. Akmens amžiaus gyvenvietė aišku nėra pati ta vieta metalo detektoriui, bet visgi. Darbo su archeologais specifika reikalauja išrinkti visus bent kiek metalinius signalus, todėl All-metal režimai GEN arba GEN(D) čia yra patys veiksmingiausi. Čia vėl gi tikslumas ir darbinis gylis. Detektorius „užsikabina“ už taikinio ir tu tiesiog negali jo praleisti.

 

Pabaigai ir apibendrinimui

Nokta|Makro Impact yra vertas dėmesio detektorius. Kiekvienas ieškotojas jame ras tai ko jam labiausiai reikia. Pro komplektacijoje yra ir gylis, ir greitis. Šiuo metu modeliui jau trys metai, ir per tą laiką atsirado daug naujų detektorių, bet Impact‘o nurašyti kaip pasenusio tikrai negalima. Pas mus kažkaip įprasta vaikytis madų ir naujovių, o po kelių mėnesių pardavinėti „su garantija“, „kelis kartus buvau, nepatiko“, arba sėdėti su 10+ metų senumo „tiorka“ ir šaukti kad tai pats geriausias detektorius pasaulyje. Gal Impact‘as pagal techninius parametrus ir nėra kažkuo išskirtinis „ant popieriaus“, bet pagal tai ką jis rodo dirbdamas ir tai ką gaunate komplekte už rekomenduojamą 599 Eur kainą, jis tikrai vertas dėmesio.

Priduokit metalą kurio prikasėte su Simplex‘u, parduokit patį Simplex‘ą (pasilikit ausines, jos puikiai rišasi prie Impact‘o) ir nusipirkit Nokta|Makro Impact J

O tada aš jus pasveikinsiu perėjus į kitą lygį!

Rašyti komentarą
Susijusios prekės