Vania, Vanišas - Minelab Vanquish 540 ProPack

Vania, Vanišas  - Minelab Vanquish 540 ProPack

Tai gi kiek plačiau apie prabangiausią iš Vanquish‘ų – Vanquish 540 Pro Pack.

540 – tai daugiausia funkcijų turintis Vanquish modelis. Daugiausia mygtukų, integruotas BT siųstuvas ausinėms, Iron Bias perjungimo funkcija, ekrano apšvietimą ir daugiausia diskriminacijos laiptelių.

Pro Pack komplektacija pati „riebiausia“. Čia Minelab įdėjo ir belaides ausines (beje, tokias pačias kaip su Equinox modeliais), firminius pakraunamus akumuliatorius su pakrovėju, bloko apsauga nuo vandens ir kruvelė laidų. Svarbiausia šiame komplekte yra tai, kad jis komplektuojamas su dviem ritėmis – V12 ir V8 (skamba kaip amerikoniškos mašinos varikliai).

 

O dabar paprastai.

Surinkimas ir kokybė. Ritės ausis, veikia kaip ir veržlė ritės varžtui.  Pats rėmas susideda labai kompaktiškai, greito užspaudimo jungtys patogios. Transportuojant, štangos dalį į kurią remiasi alkūnė, galima išimti ir persukti į kitą pusę. Atlikus šį manevrą detektorius tilps ir į mažą kuprinę. Svoris nedidelis, o pats ieškiklis yra puikiai subalansuotas su V12 rite. Mano nuomone su V8 rite, ieškiklio priekis yra kiek per lengvas. Šiaip su abiem ritėmis jis puikiai guli rankoje. Čia gal net Equinox‘ui reiktų pasimokyti, nes Vanquish‘o rankenos kampas yra žymiai patogesnis nei vyresniojo brolio.

 

Apie pasivaikščiojimus ir emocijas.

Pasivaikščioti teko po arimus ir pievas. Pirmas įspūdis tikrai neblogas. Vanquish yra pigiausi rinkoje detektoriai naudojantys Multi IQ (MINELAB pirmasis pasaulyje patentavęs šią technologiją). Jie yra multidažniai, o tai reiškia kad detektorius tuo pačiu metu dirba keliais dažniais ir nereikia galvoti kokį dažnį pasirinkti. Žemą – ieškant didelių objektų, ar aukštą – norint surasti smulkius juvelyrinius dirbinius pliaže. Detektorius patogus ir lengvas, gerai guli rankoje. Mojuoti patogu ir svorio nesijaučia.

Ausinės, kurias jau bandžiau su Equinox‘u, yra patogios ir girdimas garsas yra malonus ausiai. Jei galvojate pirkti ne Pro Pack komplektaciją, ausinių galite paieškoti ir namie. Kai kurias BlueTooth ausines galite pasijungti prie 540 modelio. Visi paieškos režimai turi 5 tonus, kas maloniai stebina, žinant kad konkurentų detektoriais kartais turi mažiau. Išjungus diskriminaciją, girdisi malonus ir pažystamas visiems Minelab vartotojams juodo metalo „bumbėjimas“.

Grunto balansas 540 modelyje yra sekamas ir pakankamai gerai prisitaiko prie po rite esančio grunto. Meniu ir ekranas yra lengvai skaitomas. Pats meniu labai paprastas ir suprantamas net pradedančiam vartotojui. Viskas išdėstyta patogiai ir jei reikia mygtukus spausti viena ranka yra patogu.

Kaip jau minėjau komplekte yra firminiai Minelab pakraunamos baterijos ir pakrovėjas. Čia nuomonės pasiskirsto į dvi stovyklas: vienoje pusėje stovi tiek kurie mėgsta akumuliatorius kurių nereikia keisti ir pasikrauti iš tinklo, kitoje pusėje – tie kurie visada kišenėje turi atsarginių baterijų komplektą ir jei ant lauko detektorius išsikrovė, jas pasikeičia ir eina toliau. Abi pusės yra teisios ir abu variantai turi savų pliusų ir minusų. Minelab pakraunamos baterijos man atlaikė apie 10-12 valandų, kas yra labai gerai.

Vaikščiojant su V12 rite po mažai geležimi užterštus laukus detektorius stebina savo gyliu. Net ir smulkūs signalai aiškiai girdimi tikrai įspūdingame gylyje. 1 euro dydžio moneta puikiai girdisi per daugiau nei „fiskarą“. Mažoji ritė V8 irgi nenusileidžia gyliu kas negali nestebinti tokio dydžio ritei. Kiek sunkiau Vanquish‘ui sekasi smarkiai užterštuose laukuose. Tokiuose laukuose geriausia jungti „Coin“ režimą, kuris turi greičiausią atsistatymą. Mano subjektyvia nuomone tai bus apie 4-5 pagal Equinox‘o skalę. Na o toliau tik praktiką ir sėkmė.

 

Bandant apibendrinti.

Kuo skiriasi Vanquish modeliai daug kur yra aprašyta. O apie 540 Pro Pack‘ą galiu pasakyti tiek kad kainos skirtumas nuo Equinox 600 modelio ~180 eur..., bet su juo negausite belaidžių ausinių, papildomos ritės ir visų kitų „skanumynų“ kurie yra Minelab Vanquish 540 Pro Pack dėžėje.

Sunkus pasirinkimas norintiems turėti Multi IQ detektorių...

 

 

Dalintis:
Rašyti komentarą