DUK perkant metalo detektorių

DUK perkant metalo detektorių
 • Kiek laiko tuo užsiimsiu? Jei prietaisas bus naudojamas retai, neverta investuoti į itin daug nustatymų turinčius detektorius, nes informacija pasimiršta, nežinant galima nustatyti neteisingai. Tokiu atveju atkreipkite dėmesį į prietaisus turinčius gamyklines programas. Tačiau norint geriausio ir turint didelį biudžetą, galima rinktis PRO prietaisą ir pradžiai naudotis gamyklinėmis programomis. Išmokus galima peršokti į PRO nustatymus nekeičiant viso detektoriaus.
 • Ko noriu ieškoti? Sunkus klausimas kas dar neturėjo detektoriaus. Dažniausiai visi ieško monetų, papuošalų ir tam tinka didžioji dauguma prietaisų. Norint ieškoti "karo" labiau tinka didelės ritės, žemesnis dažnis arba multidažniai, kartais naudojami giluminiai detektoriai. Ieškant itin stambių daiktų reikalingi giluminiai detektoriai, jie visi neskiria metalų, kai kurie rodo tik magnetinius metalus. Braidant vandenyje užtenka hermetizuoto prietaiso, galinčio dirbti 3-5m. Gylyje. Turint nardymo įrangą, galima rinktis povandeninį detektorių, išlaikantį net 60m panardinimą.
 • Ar ieškosiu vandenyje? Vasarą, kada viskas užsėta ir užsodinta, vienintelė vieta "nuleisti garą" yra vandens telkiniai, kur tikrai didesnė tikimybė rasti aukso, papuošalų, tuo pačių išvalant dugną. Paprastai hermetizuoti detektoriai yra panardinami iki 3 - 5m (daugiau skirti braidymui) arba tikri povandeniai, nardinami iki 60m. Nepamirškite, kad bus reikalingas samtis (skupas) ir dažniausiai – hidro kostiumas (ilgai mirkstant net itin šiltame vandenyje sušalsite).
 • Kokio gamintojo prietaisą rinktis? Yra keletas senųjų gamintojų, kurie sėkmingai dirba daug metų ir pastoviai tobulėja, išvystytas prekybos, servisų tinklas. Sąrašas tikrai nėra ilgas: XP, Minelab, Nokta/Makro, Fisher, Garrett, Teknetics, C.SCOPE, Rutus. Venkite "vokiškų" ir kinietiškų detektorių, nes surinkti jie ten pat, jų darbas apgailėtinas, negalėsite parduoti net naudoto.
 • Skiriama pinigų suma. Logiška, kad brangesnis daiktas yra pranašesnis prieš pigesnį, tačiau čia ši taisyklė galioja iš dalies - brangus prietaisas, turintis daug nustatymų bus pranašesnis už pigų, dirbantį automatiniais nustatymais, JEI operatorius mokės jį teisingai sureguliuoti. Jei prietaisą naudosite retai jums greičiausiai užteks pigesnio. Orientacijai vaikiškų detektorių kainos yra 100-150Eur ribose, pradedančiojo - 250-500Eur, vidutinės klasės - 500-700Eur ir profesionalūs 700-2000Eur. Paprastai dar brangesni prietaisai yra arba specializuoti arba apgavystė.
 • Akumuliatoriai ar baterijos? Tiek vieniems, tiek kitiems galima surasti UŽ ir PRIEŠ. Akumuliatoriai naudojami praktiškai visuose naujuose detektoriuose, paprasčiausiai taupo pinigus, nes nereikia pastoviai pirkti naujų, ličio akumuliatoriai yra lengvesni, užima mažiau vietos. Trūkumas - reikia nepamiršti pasikrauti, daugumos naujų detektorių be įrankių nepasiekiami, ličio akumuliatorius reikia saugoti nuo užšaldymo, nepalikti ilgą laiką iškrautų, šaltu oru greičiau išsikrauna. Baterijos paprastai naudojamos senesniuose modeliuose, AA tipo yra plačiai paplitę, nebijo šalčio (ne taip greitai išsikrauna, kaip ličio akumuliatoriai), tačiau teršiama aplinka, pametami baterijų dangteliai, yra sunkesnės, "Krona" tipo baterijos labai brangios. Minelab Vanquish brangesni modeliai komplektuojami su AA formos Ni-Mh akumuliatoriais ir krovikliu, todėl net pamiršus pasikrauti, galima greitai pasikeisti į AA baterijas ir tęsti darbą.
 • DD ar koncentrinė (mono) ritė? Senieji detektoriai naudojo koncentrines rites (žiedas žiede), dauguma brangesnių naujų naudoja DD tipo rites ("D" ir apversta "D" suglaustos šonais). Koncentrinė ritė duoda tikslų tašką ritės viduryje, su ja lengviau surasti radinio centrą, tačiau mostus reikia perdengti ~30%, nes signalas priimamas tik ritės centrine dalimi. Tai mažina paieškos greitį ir kyla didesnė tikimybė kažką praleisti. DD ritė paprastai skaitoma "geresne", nes atlaidesnė netvarkingam mojavimui, su ja greičiau ieškoma (skenuoja visu ilgiu), labiau pakenčia sunkius, mineralizuotus dirvožemius.  Trūkumas - signalas matomas ne tašku, o linija, todėl norint rasti centrą, reikia atlikti kryžiavimo mostus, pasisukant 90 laipsnių kampu.
 • Ritės dydis. Paprastai vyrauja klaidinga nuomonė, kad kuo didesnė ritė, tuo geresnė. Ne visai taip. Gamyklinės ritės paprastai būna 8-12" (1" = 2,54cm) ir tai yra dydis, tinkantis daugiau mažiau visiems atvejams. Didelės ritės naudojamos tikintis rasti radinius giliau, tačiau suprastėja diskriminacija, didėja svoris, užterštose vietose tokios ritės beveik neberodo smulkesnių vertingų radinių. Mažos ritės lengvos, tikslios, tačiau paieška užtrunka ilgai dėl mažo padengiamo ploto, jų gylis mažesnis. Ritės pirkimą geriau nukelti vėlesniam laikui, kada žinosite savo paieškos vietas ir poreikius.
 • Dažnis. Kai kurie detektoriai dirba vienu fiksuotu dažniu, kiti dirba keletu dažnių (daugiadažniai), dar kiti gali dirbti plačiu dažnių spektru vienu metu (multidažniai). Kiekvienas dažnis duoda prietaisui tam tikrą charakterį, pvz. varinės monetos geriausiai matomos 7-8kHz dažniu, stambesni daiktai, didelės sidabrinės monetos ~ 4kHz dažniu, ploni, smulkūs daiktai geriausiai atsiliepia į didesnį nei 15kHz dažnį. Reikia nepamiršti, kad didėjant dažniui, blogėja signalo skvarba į gruntą. Šiuo atveju, jei leidžia biudžetas, geriau nesirinkti vieno fiksuoto dažnio, idealiu atveju geriausias variantas - Multidažnis, galintis dirbti ir pavieniais dažniais (pvz. Minelab Equinox serija arba Nokta Legend).
 • Svoris. Praleidžiant daug laiko laukuose svoris yra kritinis faktorius, todėl į tai reikia atkreipti didelį dėmesį. Daugumos prietaisų svoris varijuoja 1-1,5kg ribose, čia ryškiai išsiskiria XP prietaisai, kurių svoris prasideda nuo vos 770g. Kai kurie, gerai subalansuoti prietaisai, net sverdami daugiau yra patogūs, bet tai individualu ir geriausia tai išbandyti artimiausioje specializuotoje parduotuvėje.
 • Rėmo konstrukcija. Senieji, praktiškai visi detektoriai turėjo "S" rėmą (labiau panašus į 'Z" raidę) su fiksuotomis ilgio skylėmis ir užsukimu, kad neklibėtų, kiti net užsukimo neturėjo (Garrett Ace 250), toks rėmas buvo gana gremėzdiškas ir grubiais ilgio žingsniais. Naujesni prietaisai jau turi teleskopinį "S" rėmą (XP), kuris yra neginčijamai patogiausias, o naujausi gaminami su tiesiu rėmu. Abiem atvejais rėmas reguliuojamas itin tiksliai, prietaisą galima sustumti iki labai mažo gabarito, nereikia taikyti užraktų į skyles.
 • Ausinės. Rekomenduojamas prietaisas bent su siųstuvu belaidėms ausinėms (ausines ir vėliau galima įsigyti), nes naudojant ausines dirbama tyliai, netrukdoma kolegoms, neatkreipiamas bereikalingas dėmesys. Vėjas, automobilių triukšmas neužgožia signalų, lengviau suprasti radinio dydį, gylį ir poziciją. Belaidės ausinės netrukdo judėti, pasidėti prietaiso šalia kasant, nėra šansų nulaužti ar nukasti ausinių kabelio.
 • Apsaugos. Metalo detektoriai naudojami gana sudėtingomis sąlygomis, todėl reikalingos ritės, pulto, kartais atskiro baterijų skyriaus apsaugos. Apsaugų nenaudojant, detektorius dėvisi greičiau, praranda savo likutinę vertę, neapsaugoti nuo lietaus pultai gali būti pažeisti vandens. Paprastai ričių, kai kuriuose modeliuose ir pultų apsaugos būna komplekte, bet reikia pasitikslinti.
 • Mygtukai ir potenciometrai ar Meniu? Paprastai mygtukiniai yra pigesni arba senesni modeliai, dar senesni modeliai yra su potenciometrais (sukinėjami ratukai). Be abejo fizinių mygtukų ir suktukų užimama erdvė ribota, todėl tai riboja ir nustatymų skaičių, netyčia užkliudžius gali pasispausti ar pasisukti, tačiau vos užmetus akį iš karto matomi visi nustatymai. Seni prietaisai su daug mygtukų dažnai turi problemų su nešvarumais, patekusiais po mygtukais. Meniu turintys prietaisai leidžia prietaise turėti žymiai daugiau nustatymų, nustatymų rinkiniai leidžia turėti programas ar net išsaugoti naujas. Seniausi modeliai neturėjo net ekranų.
 • Laidinis ar belaidis? Keletas prietaisų rinkoje yra visiškai belaidžiai (kabelių nėra ne tik tarp valdymo pulto ir ausinių, bet ir tarp pulto ir ritės). Tokio sprendimo privalumas - kabelio, kuris yra dažniausia ir gana brangi laidinių prietaisų problema, nebuvimas ir itin greitas detektoriaus išrinkimas ir surinkimas (kabelis trukdo tai padaryti), be to nereikia rūpintis kabelio teisingu apvyniojimu. Pasitaiko, kad klientai nežinodami pakeičia ritės adresą ir valdymo blokas "nebemato" ritės. Tai daugiau žioplinėjimo rezultatas, bet taip pasitaiko. Ritės be kabelio turi savo akumuliatorių ir elektroniką viduje.
 • Kiti būtini priedai. įsigijus detektorių reikalingas radinių ir šiukšlių krepšys, nes šiukšlės renkasi labai greitai, taip pat reikalingas kastuvas. Monetų paieškai nebūtinas kastuvas lysvėms kasti, rekomenduojame siauresne geležte, dantytais kraštais, patogia rankena. Jei norite kompaktiškumo yra ir 2 dalių kastuvai. Paprastai pigūs kareiviški greitai pradeda klibėti, reikia daug ir dažnai lankstytis. patogiausias kastuvas maždaug iki juosmens ilgio.
 • Ekrano apšvietimas. Prietaisų ekranai gali turėti apšvietimą (pigūs neturi). Apšvietimas padeda matyti informaciją ekrane prastesnio apšvietimo sąlygomis, tačiau jei apšvietimas yra tik "įjungta-išjungta" tipo, naktį toks blyksnis gali akinti, todėl geriau prietaisai, kuriuose apšvietimo lygis yra reguliuojamas. Nepamirškite, kad aukštas apšvietimo lygis eikvoja akumuliatoriaus energiją.

Tesora rekomenduojamas pirmasis detektorius , norintiems daug jėgos, stabilumo ir vengiantiems sudėtingo valdymo labiausiai tiks šis detektorius , jei jūsų prioritetas - poilsis, itin mažas svoris ir premium surinkimo kokybė, spauskite šią nuorodą

Didžiausią gylį, hermetiškumą, multidažnį ir pavienių dažnių režimą raste šiame prietaise, patogiausias PRO detektorius ir užterštų vietų nugalėtojas yra čia ir čia.

Prieš perkant detektorių, susipažinkite su Ieškotojo deklaracija

Kaip neapsigauti perkant detektorių

Tesora atstovaujami gamintojai

Dalintis:
Rašyti komentarą